Aktualności

Znieść przedawnienie zbrodni komunistycznych

Grajmy larum! "Za dwa miesiące nie będzie już można ścigać i sądzić żadnego komunistycznego oprawcy". Grajmy je najmocniej jak możemy, na cały kraj, bo sprawa ma wartość racji stanu, a wokół niej mamy ciszę jak na cmentarzu! Według moich informacji z zapisu art. 4 ust. 1a Ustawy o IPN wynika, że z dniem 1 sierpnia 2020r., a więc za 2 miesiące z kawałkiem… upłynie 30 letni okres przedawnienia dla wszelkich ubeckich zbrodni z PRL, za wyjątkiem zabójstwa.

Czytaj więcej

Oświadczenie - Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Represjonowanych w Stanie Wojennym

Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Represjonowanych w Stanie Wojennym, Częstochowa, 25.02.2020 r. 

Oświadczenie

1. Od ponad roku w rękach obozu rządzącego znajduje się przygotowany przez Radę ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej przy Szefie UDSKiOR najważniejszy z kilku, postulat, który ma znacząco podnieść poziom życia najbiedniejszych osób ze statusem działacza opozycji antykomunistycznej i/lub osoby represjonowanej z powodów politycznych. Chodzi o to, aby najniższe emerytury i renty osób ze statusem podnieść do poziomu średniej emerytury wypłacanej z ZUS tj. do wys. ponad 2 tys. zł. (niezależnie od posiadanego już miesięcznego waloryzowanego świadczenia w chwili obecnej 426 zł. netto, którego nie wlicza się do dochodu). Wśród innych postulatów Rady m.in. jest przyznanie 100% bezpłatnej ulgi na przejazdy kolejami na obszarze kraju.

Czytaj więcej

W 1945 nikt Polski nie wyzwalał

Temat ten od pewnego czasu jest bardzo gorący i na ekranach telewizorów trwa wymiana zdań między politykami, politologami i publicystami. Narrację z okresu PRL-u, że w roku 1945 Polska była rzekomo wyzwalana przez wojska sowieckie, dzisiaj kontynuują różne środowiska, począwszy od nigdy nie nierozliczonej postkomuny i to niezależnie od tego, czy chodzi o staruszków w rodzaju Leszka Millera, czy o młodszych towarzyszy, jak Włodzimierz Czarzasty, na całkiem młodych marksistach z różnych dzisiaj grupek nowej lewicy kończąc. Ale dotyczy to także wielu środowisk PO pracującej dla postkomuny usługowo, bo przecież tak naprawdę z drobnymi wyjątkami Platforma jest jej tworem. Na podobną nutę o wyzwalaniu Polski w roku 1945, śpiewa też niemało ludowców z przemalowanego komunistycznego ZSL-u. W polską rację stanu godzą także tezy nowopowstałej Konfederacji, że żołnierze amerykańscy w Polsce to rzekomo zdrada, choć wiadomo, że oni u nas są dlatego, że tego sami chcemy, aby wzmocnić siłę odstraszania Rosji od agresji na Polskę i całą wschodnią flankę NATO. To jest jedna strona politycznej barykady, która rzekomo w roku 1989 została pokonana. Po jej drugiej stronie stoją Polacy, dla których sowieci w roku 1945 wyzwolicielami nie byli, ale pewna część tych osób, kiedy się ich słucha, ma mniejsze lub większe problemy z jednoznacznym definiowaniem historycznej racji. Obserwuję to na ekranach jak wszyscy Polacy. Dlatego pozwolę sobie, jako jeden z liderów "Solidarności" w latach 80., na jasne ustawienie tego problemu.

Czytaj więcej

Oświadczenie o sędziach

My opozycjoniści lat osiemdziesiątych zrzeszeni w Stowarzyszeniu Porozumienie Katowickie 1980 i w Stowarzyszeniu Represjonowanych w Stanie Wojennym Regionu Śląsko-Dąbrowskiego z zażenowaniem i oburzeniem obserwujemy poczynania „nadzwyczajnej kasty sędziowskiej” w naszej Ojczyźnie. Szkodzące Polsce w kraju i poza granicami zachowania aroganckiej i bezkarnej „Pełzającej sędziokracji” wymagają natychmiastowych działań Sejmu Rzeczypospolitej w celu ustanowienia takiego prawa, aby bezprawne zachowania sędziów rzekomo w obronie praworządności i ich niezawisłości, podlegały surowej ocenie i odpowiednim sankcjom prawnym.

Pobierz: Pełna treść oświadczenia

Co powinno cechować politykę Prawa i Sprawiedliwości

Na Konwencji Regionalnej partii w Katowicach 16 marca br. Prezes Jarosław Kaczyński stwierdził, że programem PiS-u jest zapewnienie Polakom europejskich warunków życia. Wspaniale, obok troski o bezpieczeństwo, jest to zadanie najważniejsze z ważnych dla rządu. W tym celu jednak uważam, że po zmniejszeniu dotacjami państwa obszarów największej biedy, podobną drogą nie można podnosić dochodów pozostałych Polaków.

Czytaj więcej

Bojówkarz Frasyniuk na "wojnie" z Polską

Frasyniuk na ostatnim proteście w "obronie" sądów wołał: "Mamy wojnę. My albo oni. Je..ć pisiora" - takie żałosne byle co pozostało z przywódcy regionu wrocławskiego NSZZ "Solidarność" przed stanem wojennym oraz z szefa tamtejszego podziemia po 13 grudnia 1981r. Wołał także: "namawiam państwa do cytowania Frasyniuka, do cytowania więźniów stanu wojennego".

Czytaj więcej

39 lat temu podpisano Porozumienie Katowickie

Prezydent Andrzej Duda, Upamiętniamy wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w negocjacje i doprowadzenie do zawarcia Porozumień Katowickich. Dokonanie to na zawsze zapisało się chlubnie zarówno w biografiach bohaterów tamtych dni, jak i w naszej historii.

Czytaj więcej