Aktualności

39 lat temu podpisano Porozumienie Katowickie

Prezydent Andrzej Duda, Upamiętniamy wszystkich, którzy wnieśli swój wkład w negocjacje i doprowadzenie do zawarcia Porozumień Katowickich. Dokonanie to na zawsze zapisało się chlubnie zarówno w biografiach bohaterów tamtych dni, jak i w naszej historii.

Czytaj więcej

Wygrać wybory, dokończyć rewolucję "Solidarności"

Przed nami kolejna rocznica solidarnościowej rewolucji - pamiętnych strajków i Porozumień Sierpniowo-wrześniowych, które rozpoczęły pokojowy proces odzyskiwania przez Polskę niepodległości, a przez nasz naród - podmiotowości, pracowniczej i obywatelskiej. Bez „Solidarności” nie byłoby drogi do wolności oraz szansy na budowę zasobnej i sprawiedliwej Ojczyzny wszystkich Polaków.

Czytaj więcej

PO - to polityczna grupa przestępcza

Platforma Obywatelska nie jest normalną opozycją, ale zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze politycznym. Przewodził jej D. Tusk, E. Kopacz, W. Rostowski i inni, teraz przewodzą G. Schetyna, sekretarz generalny partii St. Gawłowski, przewodniczący klubu parlamentarnego Sł. Neumann, czy szef komitetu wyborczego K. Brejza. O innych mafiozach nie wspominam.

Czytaj więcej

Stowarzyszenie Porozumienie Katowickie 1980 przyłącza się do protestu

"Niestety, z bólem i trwogą musimy stwierdzić, że Maryja, Matka Boga Najwyższego i nasza ukochana Matka, na naszej polskiej ziemi jest obrażana, i to poprzez profanację cudownego, od wieków świętego dla wielu Polaków Jej wizerunku ‒ obrazu Matki Bożej Częstochowskiej" – mówił biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak w homilii wygłoszonej na Jasnej Górze w przeddzień uroczystości NMP Częstochowskiej.

Czytaj więcej

Siemoniak potwierdził, że PO zniesie ustawę dezubekizacyjną? Mocna odpowiedź legendarnego opozycjonisty

Dzisiaj w Polskim Radiu wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak stwierdził, że przyjęta przez rząd PiS i realizowana ustawa dezubekizacyjna jest "absurdalna" i potwierdził, że gdy PO dojdzie do władzy, to obali tę regulację. - Dla mnie SB była organizacją zbrodniczą in extenso, samą w sobie. Faryzejskimi są próby gadania, że ktoś tam tylko troszeczkę był, że ktoś nie szkodził, że ktoś był szyfrantem, że ktoś tam sprzątał. Wszyscy, którzy pracowali w zbrodniczej organizacji dobrowolnie, szli tam, bo chcieli, dla apanaży, dla wygody, bo przywileje SB były niesamowite wobec losu reszty obywateli - tak na wypowiedź Siemoniaka odpowiedział opozycjonista w czasach PRL Andrzej Rozpłochowski.

Czytaj więcej

Rachoń spytał działaczy antykomunistycznych o Wałęsę. Nie przebierali w słowach!

Dziś Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok I instancji i orzekł, że Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za twierdzenie, że prezes PiS jest odpowiedzialny za katastrofę smoleńską. Pytani o ten wyrok byli działacze opozycji antykomunistycznej, Andrzej Rozpłochowski i Ryszard Majdzik, nie szczędzili słów krytyki pod adresem byłego prezydenta i podkreślali, jak ważny dla polskiej demokracji jest wyrok wydany przez gdański sąd.

Czytaj więcej