Aktualności

SB, milicja, wojsko, prokuratury, sądy, urzędy PRL kontra Andrzej Rozpłochowski

Przedstawiam publicznie personalia zbrodniarzy stanu wojennego różnego sortu. Wszyscy oni, mniejsi i więksi uczestniczyli w działaniach, których celem było prześladowanie mojej osoby i moich bliskich. Podaję ich nazwiska, instytucje represji, stanowiska i funkcje, a czasem i zarys tego, w czym maczali palce, na podstawie tylko częściowo przeczytanych przeze mnie esbeckich i innych zgromadzonych w IPN na mój temat dokumentów. Każda z tych osób ma na sumieniu moją i mojej rodziny krzywdę, a czasem nie tylko naszą. Mają mniej lub więcej draństw, popełnionych w imię obrony zbrodniczego socjalizmu na polskiej ziemi. Są wśród nich tacy, którzy bronią go do dzisiaj, choć już inne są warunki. Oni i ich następcy, resortowe dzieci i wnuki oraz wychowankowie, bronią dziś byłego bolszewizmu i chcą eurokomunizmu, choć wołają, że chodzi im o demokrację, konstytucję i państwo prawa. Wojna z nimi i ich poplecznikami w kraju i zagranicą stale trwa. Właśnie mamy jej kolejną odsłonę w walce o Sąd Najwyższy i resztę sądownictwa. Tymczasem wolne sądy, to sądy wolne również od liberalno-lewicowej ideologii. Zabierzmy się do pracy i zbadajmy, kto z tych ludzi jeszcze żyje i jak żyje. Kto z nich uczciwie może dokonał skruchy i nawrócił się na drogę wolności, a kto nigdy tego nie zrobił i dalej dobrze egzystuje albo na sowitej emeryturze lub rencie, albo na dobrej posadzie w policji, wojsku, prokuraturach, sądach i urzędach, a także w mediach i gospodarce oraz w polityce naszego dzisiejszego państwa. Szukajmy ich, sprawdźmy i kogo trzeba - wszyscy won oraz do programu cela plus!

SOR "Lider" przeciwko mnie wszczęto już 30 grudnia 1980 r., tuż po podpisaniu Porozumień Sierpniowo-Wrześniowych.

Czytaj więcej

38. rocznica podpisania Porozumienia Katowickiego

11 września 2018 r. w Dąbrowie Górniczej odbyły się obchody 38. rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego. W uroczystości wziął udział dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

W uroczystościach pod pomnikiem Porozumienia Katowickiego – obok prezesa IPN – uczestniczyli m.in. szef Solidarności Piotr Duda, Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Obecni byli także sygnatariusze Porozumienia Katowickiego: Andrzej Rozpłochowski, Zbigniew Kupisiewicz i Jacek Jagiełka.

Czytaj więcej

Lista agentury SB i innych osób działających w PRL na szkodę Andrzeja Rozpłochowskiego

Listę tę zacząłem tworzyć 6 lat temu i czekałem na jej dalszą rozbudowę, ale dłużej czekać już nie mogę, ponieważ czas biegnie szybko. Dlatego upubliczniam stan mojej wiedzy na dzień dzisiejszy w 38 rocznicę narodzin "Solidarności". 7 marca 2012 r. IPN odtajnił mi dane osobowe pierwszego TW SB o pseudonimie "Mateusz". (Uzyskałem w ten sposób potwierdzenie mojego na własną rękę rozpoznania tej osoby wcześniej). Pięć dni później, 12 marca 2012r. złożyłem w IPN pismo, prosząc o odtajnienie danych osobowych dalszej występującej w moich teczkach agentury, której się w tamtym czasie doszukałem, składającej się z 80 TW i 16 KO. 1 października 2012 r. Oddział IPN w Katowicach pod jednakową sygnaturą BU Ka - III - 5539 - 4/12 odtajnił mi personalia mniej niż połowę z nich. Na dodatek większość odtajnionych nie jest mi znana. Nie kojarzę ich z okresu mojej działalności opozycyjnej w latach 80. Nie jestem z tego zadowolony, bo z poznanych dotąd przeze mnie dokumentów bezpieki wynika, że byli agenci, którzy mieli częste kontakty ze mną lub byli blisko mnie, a więc muszą to być osoby dobrze mi znane i mające już jakąś pozycję. Z dokumentów wynika, że byli oni dobrze i wysoko ulokowani w ówczesnych strukturach zakładowych i MKZ Katowice NSZZ "Solidarność". Dotyczy to wyjaśnienia ewentualnej agenturalności np. Wiceprzewodniczącego Zarządu MKZ, Jana Andrzeja Górnego. Mam nadzieję, że nie wszystkich agentów bezpieki, jakich mi nie odtajniono, nie można obecnie zdemaskować z powodu braku lub "zniszczenia" akt. Przypuszczam, że część tych ludzi mogła zostać przejęta przez służby III RP, albo personalia innych znajdują się w zbiorze zastrzeżonym IPN. Chcę wierzyć, że Wolna Rzeczpospolita kiedyś odtajni mi wszystkich działających przeciwko mnie agentów komunistycznej bezpieki, a może i nie tylko tej służby PRL. Póki co mogą oni zatem, niestety, wieść spokojne życie śpiocha. Żyją między nami i uchodzą za jednych z nas. Niektórzy mają może Krzyże Wolności i Solidarności lub Statusy Działacza Opozycji Antykomunistycznej i/lub Osoby Represjonowanej z Powodów Politycznych. To jest przecież obrzydliwe, niegodne i niebezpieczne. A oto jak wygląda odtajniona i nieodtajniona mi ustalona dotąd przeze mnie lista agentury SB, związana z moją antykomunistyczną działalnością w latach 1980-1989. Noty IPN, które odtajniają agentów, nie posiadają sygnatur dotyczących TW, więc ich nie podaję. Nadto wyjaśniam, że brak danych osobowych przy pseudonimach oznacza, że jest to osoba mi nie odtajniona.

Czytaj więcej

Obchody Dnia Niepodległości

W Święto Niepodległości Prezydent Andrzej Duda uhonorował odznaczeniami państwowymi działaczy opozycji antykomunistycznej, oficerów, naukowców, artystów, sportowców oraz duchownych. Wręczając odznaczenia, Andrzej Duda podkreślał, że wszyscy uhonorowani na różne sposoby działali na rzecz niepodległej Rzeczypospolitej, budując ją „silną, wolną, niepodległą i piękną”. 

W uroczystości, oprócz prezydenta, udział wzięli m.in.: premier Beata Szydło, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha oraz szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
W uznaniu zasług dla Rzeczypospolitej jako niezłomnego kapelana „Solidarności”, wspierającego duchowo i materialnie polskich górników, krzewiącego ideę walki o Polskę niepodległą i sprawiedliwą, a także za propagowanie postaw patriotycznych, Orderem Orła Białego uhonorowany ksiądz prałat Bernard Czernecki. To były archidiecezjalny duszpasterz ludzi pracy – opiekun i obrońca strajkujących i represjonowanych górników z Jastrzębia-Zdroju, kapelan górniczej i śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. 

Z kolei aktor Franciszek Pieczka otrzymał Order Orła Białego za zasługi dla kultury polskiej i wkład w rozwój sztuki teatralnej i filmowej. Franciszek Pieczka to odtwórca głównych ról w filmach „Żywot Mateusza” i „Austeria”.

W uznaniu zasług dla upowszechniania i popularyzowania polskiego czynu niepodległościowego, za wybitne osiągnięcia w twórczości rzeźbiarskiej, działalność polonijną i krzewienie polskości, Order Orła Białego otrzymał profesor Andrzej Pityński. Jest on autorem monumentalnych rzeźb o tematyce patriotycznej i martyrologicznej. 
Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju teologii i filozofii, za działalność na rzecz transformacji ustrojowej Polski, za osiągnięcia w pracy literackiej i publicystycznej uhonorowany został dominikanin, ojciec Jacek Salij – teolog, pisarz, publicysta. 

Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski, w uznaniu wybitnych zasług dla transformacji ustrojowej Polski, za osiągnięcia w działalności państwowej i publicznej, otrzymał również działacz opozycji demokratycznej, wieloletni wykładowca akademicki nauk wojskowych, Romuald Szeremietiew. 

Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian ustrojowych w Polsce, za niezłomność w dążeniu do demokratyzacji życia publicznego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej otrzymał Andrzej Rozpłochowski – działacz opozycji w okresie Polski Ludowej, jeden ze współtwórców śląskiej „Solidarności”. 

Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowani zostali: Jerzy Jachowicz – działacz NSZZ „Solidarność” w czasach Polski Ludowej, dziennikarz, publicysta; Tomasz Majewski – lekkoatleta, dziewięciokrotny rekordzista Polski, dwukrotny mistrz olimpijski; Ryszard Matrzak – żołnierz Szarych Szeregów, członek organizacji niepodległościowej „Wolna Młodzież”, więzień polityczny od lipca 1953 do maja 1955, Prezes Światowej Federacji Polskich Kombatantów. 

Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali: Grażyna Bąk-Zalewska – profesor nauk fizycznych, w latach 2012 – 2015 Przewodnicząca Rady Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN; Tadeusz Jeziorowski – heraldyk, członek Komisji Heraldycznej przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji; Witold Marczuk – działacz NSZZ „Solidarność”, w okresie stanu wojennego skazany na 3 lata więzienia; generał broni Leszek Surawski – Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 

Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowani zostali: generał broni Janusz Adamczak – były Szef Sztabu Sojuszniczego Dowództwa Sił Połączonych NATO w Brunssum, generał dywizji Jarosław Mika – Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych, pułkownik Tadeusz Szczurek – rektor Wojskowej Akademii Technicznej, Stan Borys – wokalista, muzyk i kompozytor, ksiądz prałat Henryk Zieliński – redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, od 2005 roku członek Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

Za zasługi dla obronności kraju Złoty Krzyż Zasługi otrzymali: Kazimierz Bednorz; generał brygady Robert Głąb, pułkownik Wojciech Ozga, kontradmirał Krzysztof Zdonek. 

Natomiast Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali: pułkownik Karol Dymanowski, pułkownik Szymon Koziatek, pułkownik Mieczysław Malec, pułkownik Dariusz Parylak, pułkownik Jacek Pszczoła, pułkownik Dariusz Ryczkowski oraz pułkownik Jan Rydz. 

W imieniu odznaczonych podziękował ksiądz prałat Bernard Czernecki, który zapewniał, że choć wyróżnieni mają różne wychowanie i różne zawody, to łączy ich ta sama, „bardzo gorąca miłość do matki ojczyzny”. Duchowny dodał, że te odznaczenia są dla wszystkich zobowiązaniem do wiernej służby Polsce.

Foto: prezydent.pl

 

37. rocznica podpisania Porozumienia Katowickiego

11 września br. w dąbrowskiej Hucie Katowice odbyły się uroczystości 37.rocznicy podpisania Porozumienia Katowickiego. W obchodach wzięli udział sygnatariusze Porozumienia, przedstawiciele krajowych i regionalnych struktur NSZZ Solidarność oraz komisji zakładowych „S” ze Śląska i z Zagłębia Dąbrowskiego, przedstawiciele kościoła, władz samorządowych, parlamentarzyści, pracodawcy, a także młodzież szkolna i mieszkańcy Dąbrowy Górniczej.

Czytaj więcej