Aktualności

Intelektualny bełkot i kłamstwa totalnej opozycji

Zacznę od jednego przykładu. Ostatnio Paweł Rabiej publicznie stwierdził mniej więcej tak: jestem zwolennikiem małżeństw homoseksulanych, bo jest to rozwiązanie bardzo konserwatywne. Tego typu gaworzenie dowodzi, że człowiek, który piastuje stanowisko wiceprezydenta stolicy Polski - nie ma zielonego pojęcia, czym w sensie ideowym jest konserwatyzm i plecie co mu ślina na język przyniesie, bez poczucia odpowiedzialności za swoje słowa. Prawda jest taka, że rozwiązaniem konserwatywnym w sprawach małżeństwa, jest wyłącznie związek między mężczyzną i kobietą. Oczywiście mam na myśli konserwatyzm amerykański, nie tak zdemoralizowany jak w tej kwestii jest już konserwatyzm europejski, np. brytyjski. Natomiast pseudo małżeństwa homoseksualne są rozwiązaniem, które na całym świecie i w Polsce, promuje współczesna globalna lewica. Konserwatyzm nie zdemoralizowany panie Rabiej oznacza wierność zasadom życia danym człowiekowi od Boga w 10 Przykazaniach Mojżesza i w zgodzie z prawem naturalnym. Bezbożna polityka dzisiejszych środowisk lewicowych te tradycyjne wartości chrześcijańskie przedstawia jako rzekomo nietolerancyjne i z życia dzisiejszych ludzi usiłuje je wyrugować, stawiając znak równości między nimi, a swoimi breweriami.

Czytaj więcej

Czym jest wiarygodność?

W kulturze Zachodu, zwłaszcza w Ameryce, czyli u najważniejszego lidera świata i naszego coraz bardziej bliskiego sojusznika, wiarygodność jest fundamentem kształtowania właściwych relacji między ludźmi, którzy wierni są tradycyjnym wartościom. Od najniższego do najwyższego szczebla, zwłaszcza w polityce, nauce, wymiarze sprawiedliwości i gospodarce, czy w relacjach firma - pracownik - klient. Wiarygodność jest tam najważniejszą częścią Twojej reputacji. Buduje się ją mozolnie przez całe życie, ale w jednej chwili można ją utracić poprzez jedno zachowanie oparte na kłamstwie, które zostanie obnażone. Wylatujesz wówczas z normalnego obiegu uczciwych ludzi. Masz oczywiście szanse na odbudowę swojej wiarygodności, ale to jeszcze cięższa praca, aniżeli uprzednio. Ja zasady te dobrze poznałem żyjąc tam według nich przez 22 lata, a życie moje i mojej rodziny z każdym rokiem przynosiło nam skromne, ale coraz większe sukcesy.

Czytaj więcej

Oczyścić Powązki z bandytów i zdrajców

Oczywiście chodzi o groby komunistycznych bandytów i zdrajców najwyższego szczebla. W mojej opinii czas najwyższy, aby Polska, która zrzuciła z siebie jarzmo dyktatury PRL, z Cmentarza Wojskowego na Powązkach uczyniła wreszcie patriotyczną Narodową Nekropolię dla prawdziwie zasłużonych i najwybitniejszych synów i córek polskiego narodu. Wielu ich tam leży, ale jednocześnie przecież są tam ciągle także z okresu PRL często okazałe grobowce zmarłych przedstawicieli komunistycznych agentów i zdrajców Polski z wysokich i najwyższych ich kręgów, z Bolesławem Bierutem na czele.

Czytaj więcej

Nieco prawdy o ECS

Europejskie Centrum Solidarności to wielka instytucja kultury, która ma dbać o dziedzictwo "Solidarności" - powiedział niedawno pan Piotr Gliński, Wicepremier oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jeżeli przyjąć, że tak ma być, to obecne dotyczące ECS regulacje prawne i właścicielskie takiemu celowi nie służą. I dlatego jest jak jest, a jest bardzo źle, ponieważ ECS nie jest dobrem wspólnym, lecz jest w rękach środowisk totalnej opozycji.

Czytaj więcej

Nie wolno przyjmować pojęć i języka promotorów LGBT

Od tego bowiem zależy skuteczne ich powstrzymywanie. Do Polski przyszła z Zachodu wojna kulturowa i cywilizacyjna. Wojna wyznawców nowego marksizmu ze światem chrześcijańskim w każdym aspekcie naszego życia od kołyski aż po grób. Pamiętajmy, że wszystko zaczęło się wiele lat temu w Ameryce, kiedy to amerykańskie bodaj Towarzystwo Psychiatryczne z wykazu chorób usunęło homoseksualizm. Tym samym ta stara jak świat przypadłość po raz pierwszy w nowożytnym świecie uznana została za jeden z równorzędnych stanów normalności.

Czytaj więcej

Archiwa Instytutu Hoovera w USA

W ostatnim czasie w publikacjach i przekazach medialnych mówi się o tym Instytucie z powodu tego, że odkryto, iż znalazły się w nim różne dokumenty, które pochodzą z byłej Służby Bezpieczeństwa PRL. Tak się składa, że z Instytutem Hoovera w Stanford, niedaleko San Francisco w Kalifornii, mam osobiste wspomnienia. Sporo lat temu, kiedy jeszcze żyłem w tym stanie w jego stolicy Sacramento, odwiedziłem ten Instytut chyba na zaproszenie osoby tam pracującej. Było to jednak już jakiś czas po okrągłym stole, kiedy w kraju naszym budowano demokrację liberalną III RP. Również o ile mnie pamięć nie myli, osoba ta przyjęła mnie i zapoznała z tym, co znajduje się w dziale, w którym pracowała. Był to dział poświęcony Europie Wschodniej, jak się wówczas mówiło o strefie europejskiej pod jarzmem sowieckim.

Czytaj więcej

Dzieci jako żywe tarcze ZNP

Mało kto dzisiaj w Polsce wie, że już w okresie międzywojennym II RP Związek Nauczycielstwa Polskiego był organizacją silnie komunizującą! I po okresie PRL-u to dziedzictwo trwa do dziś. Nie przypadkowo więc stary komuch Broniarz czyni z ZNP bojówkę przede wszystkim SLD, najważniejszego spadkobiercy PZPR-u. Ale jak widzimy, otaczają go także działacze OPZZ, centrali związkowej utworzonej przez Jaruzelskiego i Kiszczaka w stanie wojennym na gruzach zdelegalizowanej "Solidarności". Jak łatwo się dzisiaj o tym zapomina i relatywizuje fakty, dotyczące wrogich Polakom sił w tamtym okresie walki o niepodległy byt państwa polskiego. Ta walka ciągle jednak trwa i oni wszyscy też dalej dzisiaj są i działałają, strojąc się w przeróżne piórka "demokratów" i kogo tam jeszcze można. Prawdziwą twarz pokazują zaś w chwilach próby, kiedy podejmują ostre działania. Dlatego przestrzegam dzisiejszy NSZZ "Solidarność", aby o tym wszystkim nie miał zbyt krótkiej pamięci. Nie odrąbany łeb czerwonej hydrze przed laty, dzisiaj odradza się i jątrzy i nie jest naszym partnerem w czymkolwiek.

Czytaj więcej

Nie ustają prowokacje Żydów wobec Polski i Polaków

Stawiam więc proste pytanie - dlaczego oni to robią? Oczywiście nie wszyscy i są między nimi tacy, którzy się temu w Polsce i za granicą uczciwie i publicznie sprzeciwiają, ratując opinię o Żydach w oczach świata. Ale prowokujących Żydów jest bardzo wielu łącznie z władzami Izraela, a ich czyny wywołują tragiczne skutki. Stare powiedzenie mówi, że jak Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera. I tak właśnie zachowują się wspomniane środowiska żydowskie. Ale to jest nasz punkt widzenia, punkt widzenia nie Żydów. Oni mają bowiem zupełnie inną mentalność. Wierzą, że są jedynymi wybrańcami Boga i stąd - obojętnie co, oni mają poczucie bycia we wszystkim lepszymi od innych. Od gojów, jak o nas mówią. Gojami jesteśmy nie tylko my, Polacy, ale są nimi wszyscy nie Żydzi. Skoro znane nam środowiska żydowskie tak okrutnie i zupełnie bez przyczyny prowokują dzisiaj ze zdwojoną siłą jednak głównie Polskę i Polaków -proszę bardzo, dość naszego milczenia, tematów tabu i robienia dobrej miny do złej gry. Dość ciągłego samobiczowania się Polaków za występki nielicznych, dość pedagogiki wstydu w imię politycznej naiwności. Jak bowiem dowodzą obecne fakty, nie tylko nie służy to niczemu dobremu, ale jest chyba zachętą do jeszcze większej niegodziwości. Na pochyłe drzewo każda koza skacze. Dotykam ogromnego i złożonego obszaru spraw, dlatego musnę go jedynie symbolicznie.

Czytaj więcej